Gofrownice profesjonalne ranking

 

Z pomocą profesjonalnej gofrownicy można przygotować pyszny deser. Warto więc wyposażyć swoją restaurację czy bistro w tego typu urządzenie. W sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli. Pojawia się więc pytanie, na jaki sprzęt się zdecydować. Postanowiliśmy przeanalizować dostępne na rynku produkty. W efekcie powstał ranking profesjonalnych gofrownic. Na pierwszym miejscu uplasowała się Dezal Plus 301.7 Profi. Jest to produkt o dużej mocy, dlatego szybko się nagrzewa i idealnie wypieka nasze danie. Nie musimy się martwić o to, że gofry nie będą dostatecznie chrupiące. Obudowa ze stali szlachetnej przystosowana jest do ciągłej pracy. Płyty grzewcze pokryte są powłoką spożywczą o właściwościach nieprzywierających. Dzięki temu ich pielęgnacja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Na obudowie znajdują się lampki kontrolne, które ułatwiają pracę. Jeśli jednak zaprezentowany sprzęt nie jest tym, czego szukasz, zachęcamy do zapoznania się z produktem, który zajął drugie miejsce. Jest nim Graef WA 85. Ta gofrownica pozwala na upieczenie jednocześnie do 5 gofrów w kształcie serca.

 

 

Jaką gofrownicę profesjonalną kupić?

 

Gdy prowadzimy mały punkt gastronomiczny, lub po prostu jesteśmy fanami gofrów, należałoby pomyśleć o zakupie gofrownicy profesjonalnej. Ale, na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby dobra i tania gofrownica profesjonalna znalazła się wśród posiadanych urządzeń? Dziś właśnie podpowiadamy, jakie cechy ma dobra gofrownica.

1-dezal-plus-301-7-profi-bialy

To najważniejsza część gofrownicy. To ona stanowi o przyjemności używania sprzętu, lub jego braku. Obecnie wszystkie gofrownice są wykonane z materiałów utrudniających przywieranie ciasta do płyty.  Jednak płyty takie mogą być wykonane z teflonu, który ma zdecydowanie najlepsze wyniki, jeśli chodzi o nieprzywieranie potrawy. Równie dobrym materiałem będzie ceramika. Ale obok materiału, z jakiego jest zrobiona powierzchnia płyty, trzeba zwracać uwagę na to, jaka jest jakość wykonania płyty. Czy płytki do siebie równomiernie przylegają, czy nie ma na powierzchni pęknięć czy zgrubień? Dobrze też jakby model, który zamierzasz kupić miał certyfikat, zastosowanego materiału płyty grzewczej.

Drugim ważnym parametrem, jest moc urządzenia. Na rynku są dostępne gofrownice od mocy 700 W.  Ale opinie o gofrownicach profesjonalnych, które przeglądnęliśmy, mówią, że aby sprawni używać gofrownicy w warunkach małego punktu gastronomicznego, nie powinna ona mieć mniej niż 800 W. Im wyższa moc tym szybciej sprzęt uzyskuje temperaturę roboczą i tym szybciej produkuje gofry. Jest również zależność powierzchni płyt grzejnych, oraz mocy. Im większa powierzchnia, tym większa musi być moc. Więc jeśli wybieramy model o większej od standardowych gofrów powierzchni, to zastanówmy się również, czy moc 1000 – 1200 W nie będzie bardziej właściwa. Dobrym rozwiązaniem w gofrownicach jest również możliwość regulacji maksymalnej temperatury płyt grzewczych. Wówczas na drodze eksperymentu można wypróbować własne ustawienia i znaleźć takie, które pozwolą na wypieczenie najsmaczniejszych gofrów.

Kolejnym, istotnym elementem, jaki powinny posiadać gofrownice profesjonalne w dobrych cenach, to odpowiednie obudowy. Najlepsze urządzenia to te, które obudowę mają ze stali nierdzewnej, jest ona znacznie trwalsza od plastikowej, choć też jest od niej cięższa. Również, niezależnie od materiału, z jakiego obudowa jest wykonana, musi ona być termoizolowana, aby urządzenie było bezpieczne dla użytkowników. Równie ważne jest, aby model, który wybierzemy posiadał antypoślizgowe nóżki. Zabezpieczają one nie tylko urządzenie przed upadkiem i wypadkiem użytkowników, ale też dzięki nim gotowe gofry łatwiej się wyciąga.

 

 

Najlepsze gofrownice profesjonalne w 2018 roku

 

 

Dezal Plus 301.7 Profi

 

1-dezal-plus-301-7-profi-bialyPierwszy z produktów, który chcieliśmy przedstawić to Dezal Plus 301.7 Profi.  Firma DEZAL PLUS Sp. z o.o. jest wieloletnim producentem małego sprzętu AGD. Specjalizuje się właśnie w produkcji gofrownic oraz żelazek.

Dezal Plus 301.7 Profi to gofrownica, za pomocą której zrobimy w jednym czasie 2 prostokątne gofry o wymiarach 9,5 x 15 cm każdy. Obudowa tego modelu, jest wykonana ze stali szlachetnej i jest przystosowana do pracy ciągłej. Dzięki krótkiemu czasowi pieczenia i nagrzewania się idealnie nadaje się do pracy w małej gastronomii.  Moc urządzenia wynosi 1300 W, a temperatura robocza na zamkniętych płytach grzejnych wynosi 195°C.

Powłoką płyty grzewczej jest tu greblon, nieprzywierający materiał rodem z Niemiec. Lampka kontrolna informuje użytkownika o włączeniu urządzenia, i o gotowości do pracy. Aby użytkowanie było wygodniejsze, producent zastosował ograniczające otwieranie płyt, łączniki, a także gumowe, antypoślizgowe nóżki. Producent udziela na urządzenie 24 miesięcznej gwarancji, oraz dołącza do niego instrukcję obsługi w języku polskim. Użytkownicy, którzy cieszą się posiadaniem tego modelu, twierdzą, że jest on wytrzymały i solidny.

Dezal Plus 301.7 Profi 460 to urządzenie o mocy 1300 W. Jednocześnie pozwala na przygotowanie dwóch prostokątnych gofrów o wymiarach 9,5 cm x 15 cm każdy. Obudowa została wykonana ze stali szlachetnej.

 

ZALETY

Solidne wykonanie: Gofrownica została wyprodukowana przy użyciu stali szlachetnej. Tworzywo to jest odporne na zniszczenia. Na jego powierzchni nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania. Dzięki temu dobrze się prezentuje przez długi czas.

Powłoka na płytach: Elementy grzejne pokryto powłoką spożywczą Greblon. Dlatego też przygotowywany deser nie przywiera do powierzchni. Płyty można łatwo wyciągnąć i umyć pod bieżącą wodą.

Duża moc: Moc 1300 W gwarantuje efektywną pracę i sprawia, że nasze gofry będą odpowiednio wypieczone i chrupiące.

Lampki kontrolne: Na obudowie znajdują się diody, które informują o tym, kiedy urządzenie jest podłączone do prądu oraz odpowiednio nagrzane. Znacznie ułatwia to korzystanie z gofrownicy.

Antypoślizgowe nóżki: Na spodzie umieszczone zostały antypoślizgowe nóżki, które chronią przed ześlizgnięciem się sprzętu z kuchennego blatu, a tym samym jego uszkodzeniem.

 

WADY

Cena:  Niektórzy konsumenci twierdzą, że model jest stosunkowo drogi.

 

 

 

Graef WA 85

 

2-graef-wa-85-wa-85Kolejny model, Graef WA 85, o ponadczasowym wzornictwie, z wysokiej klasy stali nierdzewnej, ma 850 W mocy.

Gofrownica piecze 5 gofrów w kształcie serca, ułożonych w koło o średnicy 20 cm. Wymiary zewnętrzne (wraz z rączką) wynoszą: 27 x 20,5 x 8,4 cm. Płyta grzewcza wykonana z powłoki non stick, umożliwia pieczenie gofrów bez użycia tłuszczu. Podwyższony brzeg gofrownicy zapobiega niechcianemu rozlaniu ciasta. A dotykowy panel urządzenia zarządza sześcioma poziomami pieczenia, umożliwiając użycie różnych temperatur w zależności od upodobań smakowych.

Dzięki wewnętrznym zawiasom płytę grzewczą można łatwo umyć. O pracy urządzenia zawiadamia użytkownika wyświetlacz z dwoma kontrolkami LED. Po upieczeniu gofra, dodatkowo model ten sygnalizuje dźwiękiem o zakończonej pracy. Model ten został również wyposażony w powłokę termoizolacyjną, z zewnętrzną powierzchnią ze stali polerowanej na wysoki połysk.

Gdy gofrownicę trzeba przechować, użytecznym może się okazać chowany kabel elektryczny. Użytkownicy zaś wskazują, że model ten szybko się nagrzewa, a gofrownica jest wykonana bardzo solidnie. Wiele osób też wskazuje na atrakcyjny design urządzenia.

Graef WA 85 to dobra gofrownica profesjonalna do 400 zł. Jej moc wynosi 850 W. Urządzenie umożliwia przygotowanie do 5 gofrów w kształcie serca. Płyta grzewcza została pokryta powłoką non stick, co pozwala na ograniczenie użycia tłuszczu.

 

ZALETY

Kompaktowe wymiary: Model ma małe rozmiary ( 27 cm x 20,5 cm x 8,4 cm), dlatego nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Również jego przechowywanie nie jest problematyczne.

Ciekawy kształt gofrów: Przygotowywane gofry mają kształt serca. Dzięki temu bardzo ładnie wyglądają na talerzu i sprawdzą się także podczas szczególnych okazji np. Walentynek.

Podwyższony brzeg: Podwyższony brzeg chroni przed wylaniem się ciasta. W efekcie nie musimy się martwić o to, że miejsce naszej pracy zostanie ubrudzone.

Regulacja temperatury: Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury adekwatnie do swoich preferencji, więc może przygotować gofry tak, jak je lubi.

 

WADY

Brak instrukcji: Konsumenci zauważają, że w zestawie brakuje papierowej instrukcji w języku polskim.

 

 

 

Krups FDD95D 

 

Polecaną przez konsumentów gofrownicą jest Krups FDD95D. Urządzenie pozwala na przygotowanie 2 gofrów o wymiarach 16,5 cm x 10,5 cm. Płyty grzejne pokryte są specjalną powłoką, która chroni przed przywieraniem pokarmu do powierzchni. Dzięki temu przygotowany deser łatwo się wyjmuje, a czyszczenie sprzętu nie stanowi żadnego problemu.

Prezentowany model jest obrotowy, dlatego gofry są idealnie wypieczone z obu stron. Nie musimy się martwić o to, że deser nie będziesz dostatecznie chrupiący i smaczny. Wymiary sprzętu są następujące: szerokość – 42 cm, długość – 21 cm i wysokość – 22 cm. Z uwagi na kompaktowe rozmiary nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwy w przechowywaniu. Waga gofrownicy wynosi 3,9 kg. Produkt wyposażony jest w regulowany termostat oraz lampkę kontrolną. Na dnie obudowy znajdują się antypoślizgowe stopy.

Opinie na temat Krups FDD95D są pochlebne. Model powstał z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego możemy mieć pewność, że posłuży nam przez długi czas. Konsumenci podkreślają, że gofrownica jest łatwa w obsłudze, a jej uchwyty nie nagrzewają się w czasie pracy.

Krups FDD95D 650 to gofrownica o kompaktowych rozmiarach. Waży 3,9 kg. Jednocześnie można w niej przyrządzić do dwóch gofrów o wymiarach 16,5 cm x 10, 5 cm. Produkt posiada wbudowany termostat oraz lampkę kontrolną.

 

ZALETY

Model obrotowy: Prezentowana gofrownica to urządzenie obrotowe, dlatego możesz mieć pewność, że przygotowany deser będzie dobrze wypieczony z każdej strony.

Kompaktowe rozmiary: Produkt ma małe wymiary, więc nie zajmuje dużo miejsca. Waży stosunkowo mało, dlatego jego przenoszenie nie powinno być dla nikogo problematyczne.

Antypoślizgowe stopki: Na dnie obudowy zamontowane zostały antypoślizgowe elementy. Dzięki nim nie musimy się martwić o to, że urządzenie spadnie z blatu.

 

WADY

Cena: Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu. Wiele osób uważa, że za niższą cenę można kupić równie dobry i niezawodny sprzęt.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kitchenaid Artisan 5KWb100EAC

 

3-kitchenaid-artisan-5kwb100eacJednak według wielu użytkowników najlepsza gofrownica profesjonalna to model Kitchenaid Artisan 5KWb100EAC.

Jest to ekskluzywne urządzenie stylizowane na lata sześćdziesiąte w formie unikalnej kapsuły i dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych.  Model ten jest wykonany ze stali nierdzewnej i metalowych odlewów, z obrotowym dwustronnym systemem pieczenia. Taki system pozwala na idealne wypełnienie formy ciastem, oraz na szybsze i wydajniejsze pieczenie.

Cyfrowy minutnik i termometr zegarowy pozwalają na ustawienie automatycznego czasu pieczenia. Płyty grzewcze ze specjalnymi rynienkami zapobiegają rozlaniu się ciasta, a nieprzywierająca powłoka ułatwia wyjmowanie gotowych gofrów. Nienagrzewająca się pokrywa minimalizuje ryzyko poparzenia, a wygodne i gładkie uchwyty o zaokrąglonym kształcie ułatwiają obsługę. Model ten piecze cztery gofry tworzące wspólnie koło.

Producent przewidział na ten model 24 miesięczną gwarancję. A użytkownicy, choć wspólnie twierdzą, że model tani nie jest, zapewniają, że wart jest on swojej ceny. Unikatowy design, świetnie nadaje się do imprez plenerowych i wspólnego wypiekania gofrów. Ale klienci zauważają również funkcjonalność automatycznych ustawień i wygodna obsługę.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...