Gofrownice profesjonalne ranking

 

Jaką gofrownicę profesjonalną kupić?

 

Gdy prowadzimy mały punkt gastronomiczny, lub po prostu jesteśmy fanami gofrów, należałoby pomyśleć o zakupie gofrownicy profesjonalnej. Ale, na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby dobra i tania gofrownica profesjonalna znalazła się wśród posiadanych urządzeń? Dziś właśnie podpowiadamy, jakie cechy ma dobra gofrownica.

1-dezal-plus-301-7-profi-bialy

To najważniejsza część gofrownicy. To ona stanowi o przyjemności używania sprzętu, lub jego braku. Obecnie wszystkie gofrownice są wykonane z materiałów utrudniających przywieranie ciasta do płyty.  Jednak płyty takie mogą być wykonane z teflonu, który ma zdecydowanie najlepsze wyniki, jeśli chodzi o nieprzywieranie potrawy. Równie dobrym materiałem będzie ceramika. Ale obok materiału, z jakiego jest zrobiona powierzchnia płyty, trzeba zwracać uwagę na to, jaka jest jakość wykonania płyty. Czy płytki do siebie równomiernie przylegają, czy nie ma na powierzchni pęknięć czy zgrubień? Dobrze też jakby model, który zamierzasz kupić miał certyfikat, zastosowanego materiału płyty grzewczej.

Drugim ważnym parametrem, jest moc urządzenia. Na rynku są dostępne gofrownice od mocy 700 W.  Ale opinie o gofrownicach profesjonalnych, które przeglądnęliśmy, mówią, że aby sprawni używać gofrownicy w warunkach małego punktu gastronomicznego, nie powinna ona mieć mniej niż 800 W. Im wyższa moc tym szybciej sprzęt uzyskuje temperaturę roboczą i tym szybciej produkuje gofry. Jest również zależność powierzchni płyt grzejnych, oraz mocy. Im większa powierzchnia, tym większa musi być moc. Więc jeśli wybieramy model o większej od standardowych gofrów powierzchni, to zastanówmy się również, czy moc 1000 – 1200 W nie będzie bardziej właściwa. Dobrym rozwiązaniem w gofrownicach jest również możliwość regulacji maksymalnej temperatury płyt grzewczych. Wówczas na drodze eksperymentu można wypróbować własne ustawienia i znaleźć takie, które pozwolą na wypieczenie najsmaczniejszych gofrów.

Kolejnym, istotnym elementem, jaki powinny posiadać gofrownice profesjonalne w dobrych cenach, to odpowiednie obudowy. Najlepsze urządzenia to te, które obudowę mają ze stali nierdzewnej, jest ona znacznie trwalsza od plastikowej, choć też jest od niej cięższa. Również, niezależnie od materiału, z jakiego obudowa jest wykonana, musi ona być termoizolowana, aby urządzenie było bezpieczne dla użytkowników. Równie ważne jest, aby model, który wybierzemy posiadał antypoślizgowe nóżki. Zabezpieczają one nie tylko urządzenie przed upadkiem i wypadkiem użytkowników, ale też dzięki nim gotowe gofry łatwiej się wyciąga.

 

 

Najlepsze gofrownice profesjonalne w 2017 roku

 

 

Dezal Plus 301.7 Profi

 

1-dezal-plus-301-7-profi-bialyPierwszy z produktów, który chcieliśmy przedstawić to Dezal Plus 301.7 Profi.  Firma DEZAL PLUS Sp. z o.o. jest wieloletnim producentem małego sprzętu AGD. Specjalizuje się właśnie w produkcji gofrownic oraz żelazek.

Dezal Plus 301.7 Profi to gofrownica, za pomocą której zrobimy w jednym czasie 2 prostokątne gofry o wymiarach 9,5 x 15 cm każdy. Obudowa tego modelu, jest wykonana ze stali szlachetnej i jest przystosowana do pracy ciągłej. Dzięki krótkiemu czasowi pieczenia i nagrzewania się idealnie nadaje się do pracy w małej gastronomii.  Moc urządzenia wynosi 1300 W, a temperatura robocza na zamkniętych płytach grzejnych wynosi 195°C.

Powłoką płyty grzewczej jest tu greblon, nieprzywierający materiał rodem z Niemiec. Lampka kontrolna informuje użytkownika o włączeniu urządzenia, i o gotowości do pracy. Aby użytkowanie było wygodniejsze, producent zastosował ograniczające otwieranie płyt, łączniki, a także gumowe, antypoślizgowe nóżki. Producent udziela na urządzenie 24 miesięcznej gwarancji, oraz dołącza do niego instrukcję obsługi w języku polskim. Użytkownicy, którzy cieszą się posiadaniem tego modelu, twierdzą, że jest on wytrzymały i solidny.

 

 

 

Graef WA 85

 

2-graef-wa-85-wa-85Kolejny model, Graef WA 85, o ponadczasowym wzornictwie, z wysokiej klasy stali nierdzewnej, ma 850 W mocy.

Gofrownica piecze 5 gofrów w kształcie serca, ułożonych w koło o średnicy 20 cm. Wymiary zewnętrzne (wraz z rączką) wynoszą: 27 x 20,5 x 8,4 cm. Płyta grzewcza wykonana z powłoki non stick, umożliwia pieczenie gofrów bez użycia tłuszczu. Podwyższony brzeg gofrownicy zapobiega niechcianemu rozlaniu ciasta. A dotykowy panel urządzenia zarządza sześcioma poziomami pieczenia, umożliwiając użycie różnych temperatur w zależności od upodobań smakowych.

Dzięki wewnętrznym zawiasom płytę grzewczą można łatwo umyć. O pracy urządzenia zawiadamia użytkownika wyświetlacz z dwoma kontrolkami LED. Po upieczeniu gofra, dodatkowo model ten sygnalizuje dźwiękiem o zakończonej pracy. Model ten został również wyposażony w powłokę termoizolacyjną, z zewnętrzną powierzchnią ze stali polerowanej na wysoki połysk.

Gdy gofrownicę trzeba przechować, użytecznym może się okazać chowany kabel elektryczny. Użytkownicy zaś wskazują, że model ten szybko się nagrzewa, a gofrownica jest wykonana bardzo solidnie. Wiele osób też wskazuje na atrakcyjny design urządzenia.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kitchenaid Artisan 5KWb100EAC

 

3-kitchenaid-artisan-5kwb100eacJednak według wielu użytkowników najlepsza gofrownica profesjonalna to model Kitchenaid Artisan 5KWb100EAC.

Jest to ekskluzywne urządzenie stylizowane na lata sześćdziesiąte w formie unikalnej kapsuły i dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych.  Model ten jest wykonany ze stali nierdzewnej i metalowych odlewów, z obrotowym dwustronnym systemem pieczenia. Taki system pozwala na idealne wypełnienie formy ciastem, oraz na szybsze i wydajniejsze pieczenie.

Cyfrowy minutnik i termometr zegarowy pozwalają na ustawienie automatycznego czasu pieczenia. Płyty grzewcze ze specjalnymi rynienkami zapobiegają rozlaniu się ciasta, a nieprzywierająca powłoka ułatwia wyjmowanie gotowych gofrów. Nienagrzewająca się pokrywa minimalizuje ryzyko poparzenia, a wygodne i gładkie uchwyty o zaokrąglonym kształcie ułatwiają obsługę. Model ten piecze cztery gofry tworzące wspólnie koło.

Producent przewidział na ten model 24 miesięczną gwarancję. A użytkownicy, choć wspólnie twierdzą, że model tani nie jest, zapewniają, że wart jest on swojej ceny. Unikatowy design, świetnie nadaje się do imprez plenerowych i wspólnego wypiekania gofrów. Ale klienci zauważają również funkcjonalność automatycznych ustawień i wygodna obsługę.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...